Jako prémiový partner společnosti Google dostáváme mnoho otázek ohledně podmínek používání Google Map.

Přečtěte si odpovědi na ty nejčastější.

Mohu využívat Google Mapy zadarmo?

Ano, je to možné, ale záleží na Vašem konkrétním řešení. Společnost Google poskytuje každému uživateli Google Map volný měsíční kredit ve výši 200 USD. Každá využitá mapová služba je účtována podle veřejně dostupného ceníku. K aktivaci účtu na Google Maps Platform je vždy nutné nastavení fakturačních údajů (samostatně přidáním kreditní/debetní karty nebo registrací přes Partnera). Pokud tedy Vaše měsíční spotřeba nepřesáhne 200 USD, v zásadě neprovádíte žádnou platbu. Náklady za služby existují, jsou ale hrazeny z volného kreditu. Kromě toho Google i nadále pokračuje v podpoře neziskových organizací a začínajících společností.

Jak odhadnout kolik budu měsíčně za mapy platit?

Váš účet za používání Google Map závisí na mnoha faktorech. Každá mapová služba je účtována trochu jiným způsobem, podle veřejně dostupného ceníku. Účet tedy závisí na množství dotazů, které na server Google odešlete, typu služby, kterou využíváte či míře optimalizace Vašeho řešení. Velmi rádi Vám pomůžeme cenový odhad vytvořit a případně poradit, jak Vaše řešení optimalizovat a snížit náklady. Jako prémiový partner společnosti Google poskytujeme také množstevní slevy.

Jak mohu snížit náklady na Google Mapy?

Účet, který za Google Mapy platíte, závisí na mnoha faktorech. Každá mapová služba je účtována trochu jiným způsobem, podle veřejně dostupného ceníku. Záleží tedy na množství dotazů, které na server Google odešlete, míře optimalizace Vašeho řešení i například na typu mapy, který využíváte. Velmi rádi Vám poradíme, jak Vaše řešení optimalizovat a snížit tak náklady. Jako prémiový partner společnosti Google poskytujeme také množstevní slevy.

Co jsou „volume discounts“ (množstevní slevy)?

Množstevní slevy jsou spojeny s účtováním za mapové služby. Ve veřejně dostupném ceníku najdete první dvě cenové hladiny. Pokud měsíčně přesáhnete u některé API služby 500 000 dotazů, máte nárok na další výrazné slevy, o které můžete požádat pouze prostřednictvím partnera.

Jak uplatním měsíční kredit 200 USD?

Volný měsíční kredit v hodnotě 200 USD je automaticky připisován každému uživateli Google Maps Platform a vztahuje se na jeden kalendářní měsíc, během kterého může být využit pro všechny produkty (Maps, Routes a Places). Je potřeba se zaregistrovat a vyplnit fakturační údaje (samostatně přidáním kreditní karty nebo registrací přes Partnera) – což je mimochodem nezbytné k samotnému využívání mapových služeb. Nevyčerpaný kredit se nepřevádí do dalšího měsíce.

Potřebuji k aktivaci účtu pro využívání Google Map údaje o kreditní/debetní kartě?

Ano i ne. Abyste mohli využívat produkty společnosti Google, je nezbytné u vytvořeného účtu na Google Maps Platform nastavit způsob platby, přidat fakturační údaje. To můžete udělat buď:

  • S naší pomocí: účtování se společností Google budeme řešit my a Vy budete platit prostřednictvím faktur v CZK/EUR
  • Sami: připojením vlastní kreditní/debetní karty (platba v USD).

Více o výhodách registrace přes Partnera v otázce „Co získám registrací přes Partnera?“

Co získám registrací přes Partnera?

Získáte řadu výhod. Naši zákazníci považují za nejzajímavější tyto:

  • Platba prostřednictvím měsíčních faktur v CZK/EUR (namísto vkládání údajů o platební kartě v účtování v USD)
  • Podpora v lokálním jazyce
  • Technická podpora od Partnera i Google
  • Přístup k množstevním slevám
  • Pomoc s optimalizací využívání API služeb

To vše a mnoho dalšího získáte za stejné ceny nebo nižší ceny, neznamená to pro Vás žádné další poplatky. Naše společnost je Google Cloud Premier Partnerem, což je nejvyšší úroveň partnerství, založená na mnohaleté spolupráci.

Je spolupráce s Partnerem při užívání Google Maps Platform podmíněna dalšími poplatky?

Není. Pokud při používání Google Map spolupracujete s Partnerem, neznamená to pro Vás žádné další poplatky – budete za mapové služby platit stejně či dokonce méně. Jediný poplatek, který se může objevit na měsíční faktuře je administrativní poplatek v případě měsíční spotřeby menší než 500 USD.

Jak se zbavím chybové hlášky „For development purposes only“?

Jednoduše. Pokud po spuštění mapy vidíte jen zašedlou mapu s vodoznakem na pozadí „For development purposes only”, je to pravděpodobně způsobeno opožděnou reakcí na změny, které v roce 2018 Google představil. Možná Vám v dotazu na mapu chybí API klíč, nemáte správně nastavený způsob platby či je chyba v kódu. Doporučujeme si přečíst náš článek. Pokud pořád nevíte, jak chybu opravit, rádi Vám pomůžeme.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Neváhejte se obrátit přímo na nás. Moc rádi Vám pomůžeme.
Některé dalších otázky jsou také zodpovězeny na webu společnosti Google.
Máte další otázky?