Google Maps – nástroj k boji proti nemoci COVID 19

Případová studie Centrum e-Zdrowia

O Centru e-Zdrowia

Centrum e-Zdrowia (dále jen CeZ) je organizace financovaná státem. Hlavní oblastí působnosti CeZ jsou aktivity, které by umožnily budovat informační společnost v oblasti zdravotnictví. Analýzy provedené centrem rovněž podporují manažerská rozhodnutí ministra zdravotnictví.

Obsah:

Odvětví: Státní sektor/Zdravotnictví 
Primární oblast projektu: Polsko
Řešení/Služba: Google Maps Platform
Centrum e-Zdrowia bylo založeno 1. srpna 2000. Pomáhá při manažerských rozhodnutích ministra zdravotnictví na základě provedených analýz. CeZ je také zodpovědný za monitorování plánovaných, budovaných a udržovaných ICT systémů na centrální a regionální úrovni.

Výzva

Pandemie COVID 19 vytvořila potřebu pro sdílení informací o úsilí v boji proti rychle se šířící nemoci.

Když pandemie prvně začala, primární cíl CeZ byl poskytnout obyvatelům Polska spolehlivé informace, které by jim pomohly v boji proti koronaviru. Jednou z aktivit, které k tomuto cíli vedly, bylo vytvoření služby zobrazující všechny testovací/odběrná místa přehledným způsobem – na mapě.

Centrum-e-Zdrowie-badania

Řešení

Pro zobrazení všech mobilních testovacích míst v každém městě v Polsku na mapě se CeZ rozhodlo využít platformu s nejaktuálnějšími a nejpřesnějšími daty o poloze – Google Maps Platform. Google Mapy jsou také velmi populární uživatelská navigace se skvělým designem, intuitivním uživatelským rozhraním, což také pomohlo při využívání služby a při hledání odběrných míst. Mapa zobrazovala 647 odběrných míst po celém Polsku.

Mapa zobrazovala 647 odběrných míst po celém Polsku:

Výsledky

Využití Google Map pro sdílení informací ulehčilo vyhledání odběrných míst a otestování se na koronavirus. Řešení zlepšilo tok a přenos kritických informací, tím pádem pomohlo v boji proti šíření této choroby. Co víc, obyvatelé Polska se mohli spolehnout na vždy aktuální data o tom, jak se postarat o jejich zdravotní stav.