Vizualizace pokrytí vysokorychlostním internetem od Fiber Network Services nyní nad Google Mapami

Případová Studie Fiber Network Services

Úvod

Společnost Fiber Network Services (FNS) je technologickým lídrem v oblasti poskytování služeb přístupu do sítě Internet, poskytování hlasových a IPTV služeb. Svým zákazníkům nabízí možnost spolehlivého připojení k moderní optické síti. Firma působí po celém Česku s cílem zrychlit vybraná území – města či městské části. Google mapy nově implementovala ve svém projektu Zrychlujeme Přeštice s cílem vizualizovat pokrytí města vysokorychlostním internetem.

Obsah:

fns-logo
Odvětví: Telekomunikace
Země: Česko
Řešení / Služba: Google Maps Platform
Společnost Fiber Network Services je technologickým lídrem v oblasti poskytování přístupu k internetu. Společnost využívá nejmodernější optické sítě, čímž vytváří nejen bezpečnou, ale také vysoce stabilní síť, která propojuje domácnosti a podniky. Působí v České republice a snaží se zrychlit internet v konkrétních regionech, především ve městech a jejich čtvrtích.

Výzvy

Společnost FNS hledala nástroj pro vizualizaci vysokorychlostního pokrytí ve městě. Díky takové vizualizaci mohli zákazníci snadno zjistit rozsah nabízených služeb pro svou adresu (vyznačenou na mapě).

Parametry sítě FNS

22 km

délka optické sítě

až do 1 Gbps

kapacita připojení

Řešení

Globema zajistila dodávku kompletního řešení pro vizualizaci síťových dat, včetně přípravy dat.

FNS si vybrala platformu Google Maps Platform kvůli nabízeným službám API a snadné implementaci do webových stránek. Nejvyšší prioritu měla funkce Autocomplete – pro návrhy a vyplňování adres.

fns-mapa

Hlavní výhody využívání řešení Google Map v projektu FNS

Rychlé vyhledávání platných adres v městě Přeštice díky Places Autocomplete (Našeptávač)

Vyhledávání informací rychleji na přehledné a stylizované mapě

Možnost prezentovat síťová data ze systému pro evidenci sítí (NetStork) na mapě (ve formátu GeoJSON)

Pohodlné zobrazení informací o rychlosti spojení v daných bodech na mapě

Výhody

Pomocí platformy Google Maps mohou zákazníci FNS vyhledávat své adresy a zjišťovat možnosti připojení a kapacitu připojení. Poté si zákazníci mohou objednat připojení pro svou domácnost prostřednictvím kontaktního formuláře.

pin
Konečný projekt vypadá díky mapám Google velice profesionálně a odlišuje nás od konkurence. Google Mapy plánujeme využít i při dalších projektech v jiných městech. Spolupráci s firmou Globema hodnotím jako vynikající. Dlouho jsem se s takovou firmou nesetkal.
— František Čihák, Fiber Network Services